Evde Bebek Güvenliğini Sağlamanın Yolları

Evde Bebek Güvenliğini Sağlamanın Yolları, Evde bebek güvenlik önlemleri . Emekleme döneminin atlatılıp yürümeye geçilmesi anne ve babalar için mutluluk vericidir. Fakat bu mutluluk, evde alınması gereken güvenlik önlemlerini de beraberinde getirir. Yürümeye geçiş ve sonraki dönemlerde anne ve babaların bebeklerini kazalardan korumak için almaları gereken bebek güvenlik önlemlerinden bahsettik. Hayata güvenle adım atmak fikrini soyut bir kavram olmak yerine somutlaştıran önlemler bunlar.

Tehlikeli Maddeler Kilitli Dolaplara

Ayaklanan minikler bir şeyleri karıştırmaya, tırmanmaya, kapalı kapakları açmaya meraklıdırlar. Deterjan ve ilaç gibi bebeklerin ulaşmaması gereken ürünleri her zaman ağzı kapalı bir şekilde dolaplarda saklayın ve bu dolapları çekmece kilitleri ile kilitli tutun.

Köşelere ve Kenarlara Dikkat

Masaların ve sehpaların keskin kenarları ve köşeleri, koşturup duran minikler için tehlike arz eder. Yumuşak ve esnek kauçuktan yapılma köşe koruyucuları ile mobilyalarınızın keskin kenarlarını ve köşelerini kaplayabilirsiniz. Çok sayıda renk seçeneği bulunduğu için mobilyalarınıza uygun olanlarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Prizlere de Kilit

Bebekler gördükleri her şeyi eller, minicik parmakları ile her şeyi kurcalarlar. Anahtarlı priz kilitleri, elektrik çarpma riskini önleyerek içinizin rahat etmesini sağlar.

Yatak Bariyeri ile Herkese iyi Uykular

Bebeklerin uyurken yataktan düşme riskini önleyen yatak bariyerleri ile hem bebeğiniz güven içinde uyuyabilir hem de siz huzuru hissedebilirsiniz. Yetişkin ve çocuk karyolaları ile uyumlu bu bariyerleri ne zaman isterseniz takıp çıkartabilirsiniz.

Pencere Kilidi ile Çifte Güvenlik

Minik yavrunuzun düşmesini önleyen, sadece anahtarıyla açılabilen pencere kilitleri ile hırsızlara karşı da önlem almış olursunuz.

Bebek Telsizi ile Bebeğiniz Her An Gözetim Altında

Her an bebeğinizin yanında bulunmanız mümkün olmayabilir ama dijital bebek telsizleri ile bebeğiniz uyurken ya da siz başka bir odadayken onu sürekli kontrol edebilir, olası bir ihtiyaç ya da tehlike anında hemen yanına giderek müdahalede bulunabilirsiniz.

Halı Kaymalarına Son

Bebeğiniz yürümeyi öğrendi ve hatta artık koşuyor mu? Halıların altına yapıştıracağınız halı kaydırmaz pedlerle kazalara karşı güvenlik önlemi almanın zamanı gelmiş öyleyse.

Güvenlik Kapısı ile İçiniz Rahat

Özellikle dubleks evlerde bebeklerin ve çocukların merdivenden düşmelerini engelleyen takılıp çıkarılabilir güvenlik kapıları ile içiniz her zaman rahat olacak.

Related Posts